Na Zlocie Harcerskim w Funce

Drużyna Harcerska SOKOŁY kolejny raz uczestniczyła w Zlocie Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w FUNCE. Harcerze w trakcie biwakowania poznawali przyrodę Borów Tucholskich, wędrowali wzdłuż jeziora Charzykowskiego, tropili zwierzęta leśne, mieli nawet okazję badać czystość wody w jeziorze.

XXXV Rajd Rodło

Harcerze naszej szkoły aby uczcić 60-lecie powstania Nieprzetartego Szlaku uczestniczyli w XXXV Rajdzie Rodło zorganizowanym przez Chorągiew Gdańską. Celem naszej wędrówki było miasto Gdynia, które odwiedził twórca skautingu gen. Robert Baden Powell.

Ogólnopolski Zlot ZHP Nieprzetarego Szlaku

Jak co roku we wrześniu w Harcerskim Centrum Edukcji Ekologicznej w Funce nasi harcerze brali udział w Ogólnopolskim Zlocie ZHP Nieprzetarego Szlaku. Zlot ten odbył się w dniach 23.09.2019 -27.09.2019r. Nasi uczniowie znowu mogli się spotkać z kolegami i koleżankami z różnych szkół i środowisk, między innymi z Torunia, Grudziądza, Szubina czy Bydgoszczy.