Jak co roku we wrześniu w Harcerskim Centrum Edukcji Ekologicznej w Funce nasi harcerze brali udział w Ogólnopolskim Zlocie ZHP Nieprzetarego Szlaku. Zlot ten odbył się w dniach 23.09.2019 -27.09.2019r. Nasi uczniowie znowu mogli się spotkać z kolegami i koleżankami z różnych szkół i środowisk, między innymi z Torunia, Grudziądza, Szubina czy Bydgoszczy.

Bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach artystycznych , zajęciach z musztry, muzycznych , dogoterapii oraz brali aktywny udział w " Olimpiadzie Sportów Dziwnych" . Dwoje z naszych uczniów złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Odbyło się ono bardzo uroczyście na wspólnym świeczkowisku , gdzie harcerze naszej szkoły świadomie deklarowali, że będą postępować z prawem i przyrzeczeniem harcerskim. Harcerstwo to przygoda i przyjaźnie na całe życie. Nasi harcerze lubią wyzwania, zdobywają sprawności i umiejętności oraz zawierają nowe znajomości. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj Drużynowa Golubsko-Dobrzyńskiej drużyny harcerskiej Nieprzetarego Szlaku " Sokoły " K. Stefańska.