Harcerze Nieprzetartego Szlaku „SOKOŁY” Jak co roku, we wrześniu, w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce, Harcerze z Zespołu Szkół Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu brali udział w Ogólnopolskim Zlocie Drużyn ZHP Nieprzetartego Szlaku.

Nasi uczniowie przez cały tydzień, od 23 do 27 września 2019 roku integrowali się z kolegami i koleżankami z różnych szkół i środowisk: z Torunia, Grudziądza, Szubina, Bydgoszczy i innych miejscowości. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, aktorskich, muzycznych oraz rzeźbiarskich. Było mnóstwo atrakcji między innymi zajęcia z musztry, rejs statkiem „ Bartek”, rejs żaglówką, krótkofalarstwo, dogoterapia oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dodatkowo harcerze brali udział w tak zwanych świeczkowiskach, biegach harcerskich oraz w „ Olimpiadzie Sportów Dziwnych”. Dwoje naszych uczniów Monika oraz Wiktor, złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Odbyło się ono bardzo uroczyście. Harcerze naszej szkoły świadomie deklarowali, że będą postępować zgodnie z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim. Harcerstwo to przygoda i przyjaźnie na całe życie. Nasi harcerze lubią wyzwania, zdobywają sprawności i nowe umiejętności. Z harcerskim pozdrowieniem „ Czuwaj”, Drużynowa Golubsko- Dobrzyńskiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „ SOKOŁY”- Kasia.

Resized_20190924_173450(1)
Resized_20190924_173807
Resized_20190925_153330