Dnia 8 listopada w Zespole Szkół Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się wyjątkowa uroczystość, poświęcona naszej ojczyźnie. Spotkaliśmy się z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podniosły nastrój tego święta został wykorzystany na przegląd wystąpień uczniów w ramach konkursu recytatorskiego pod hasłem,, Kochamy Polskę- po naszemu".

Uczniowie naszej szkoły dali tym wyraz patriotyzmu i miłości do własnej ojczyzny. 11 listopada to wielka data - symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dlatego też w odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej o godz. 11.11 został odśpiewany 4 zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy ,, Rekord dla Niepodległej", w którą włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce i za granicą.